top of page

KURULUŞUMUZ

serkan1.jpeg

Kulübümüzün kurucusu Serkan Uslu. voleybola okuduğu ilkokulda başlayıp, okul seçmeleri sonrası Arçelik Spor Kulübünde alt yapı takımlarına seçilip, iki sene boyunca Arçelik Spor Kulübü forması giymiştir. Kulübün kapanmasıyla kulüp kariyerine ara verdiği dönemde okuduğu lisede okul takımıyla katıldıkları il ve ilçe maçlarında 4 sene boyunca üst üste birincilik elde etmiştir. Lisenin bitiminden sonra Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesini kazanıp, burada Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi bölümünü bitmiştir. 3. Kademe Kıdemli Antrenörlük belgesine sahiptir. Üniversitede bir dönem okul takımında oynamıştır. Antrenörlük Eğitimi Voleybol uzmanlık derslerinde de başarılı olan kurucumuz okulunun son senesinde alt sınıflara branş hocasının yanında asistanı olarak derslere girmiştir. Yine üniversitenin son senesinde 2.ligde mücadele eden Sinop Gerze Gençlik Gücü’yle anlaşarak bir sezon oynamıştır. Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul’a ailesinin yanına dönen kurucumuz antrenörlük yapmaya başlamıştı. Bu sırada askerlik görevine başvuran kurucumuz Yedek Subay olarak askerlik görevine tamamlayarak geri dönen Serkan Uslu 2018-2019 sezonunda İstanbul Voleybol Kulübü A erkek takımı başantrenörlüğünü üstlenmiştir. Bölgesel Ligde İstanbul şampiyonluğu ve Türkiye(2.lige terfi maçları) ikinciliği derecelerini elde etmiştir.
2018-2019 sezonunda ayrıca alt yapı liglerinde mücadele eden Balkan Yeşilbağlar, AP Sportif ve FMV Işıkspor kulüplerinde çalışmıştır.

Sezonun bitmesiyle elde ettiği bilgi ve tecrübesini kendi kulübünde aktarma amacıyla en son başantrenörlüğünü üstlendiği ve İstanbul şampiyonluğu ve Türkiye 2.liği başarılarını yakaladığı İstanbul Voleybol Kulübünün isminden ilham alarak Pendik ilçesinde Türk sporuna ve ana branşı olan voleybola hizmet etmek ve milli takımlara sporcu yetiştirmek amacıyla 5 Nisan 2019'da  Pendik Voleybol Spor Kulübünü kurdu.

bottom of page